Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik itd

Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik

 

Zwierzątko w domu wady i zalety - pies mój najlepszy przyjacielPrzychodzi taki moment w życiu każdego dziecka, iż pragnie się ono opiekować jakimś zwierzątkiem. Dzieci mają wielkie pokłady miłości przez co pragną mieć swojego pupila. Preferencje w doborze zwierzaka są bardzo różne. Jedne dzieci tradycyjnie chcą mieć pieska, inne chomika, kotka a jeszcze inne papugę, jaszczurkę czy rybki. O innych pomysłach jakich nie brakuje w główkach naszych milusińskich takich jak chęć trzymania w domu smoka, tygrysa czy krokodyla może nie będę wspominać. W takich sytuacjach rodzice mają nie lada orzech do zgryzienia. Jak wytłumaczyć dziecku że słoń się w jego pokoju nie zmieści :)

 

Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik

Zwierzak w domu to fajna sprawa jednak niesie za sobą wiele problemów i niewątpliwie obowiązki. Te choć początkowo wydają się być przyjemnością to po pewnym czasie stają się nudną i ciężką czynnością jak np. wychodzenie lub czesanie psa :) Dzieci mają krótki zapał o czym doskonale wiedzą rodzice. Zgadzając się na zwierzaka w domu rodzice muszą brać pod uwagę, że gdy dziecko się znudzi to oni będą spacerować i karmić pupila :) Mimo tych wszystkich zastrzeżeń istnieje wiele zalet posiadania takiego dodatkowego członka rodziny. Zwierzęta uczą dzieci odpowiedzialności i obowiązkowości. Pozwalają zrozumieć co to jest troska i ile radości potrafi dać ktoś komu my sami okazujemy uczucie. Zwierzęta bardzo dobrze wpływają na rozwój naszych pociech. Znana jest np. ze swej skuteczności dogoterapia, która ułatwia kontakt z trudnymi dziećmi.

 

Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik

Rybka Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik itd

Zwierze choć nic nie powie, może jedynie szczekać, miałczeć bądź skrzeczeć, często słucha. Staje się powiernikiem naszych sekretów. Dzieci bardzo szybko przywiązują się do nowej sytuacji i bardzo przeżywają gdy coś stanie się ich zwierzakom a jak wiadomo i one nie żyją wiecznie. Zwierzątko w domu to tak naprawdę duża rewolucja. Tylko od dyscypliny dziecka i stanowczości rodziców zależy czy pupil będzie tylko zabawką na krótki czas a później zostanie porzucony przez dziecko i stanie się kolejnym obowiązkiem rodziców czy dziecko nauczy się, że zwierze to istota żywa i trzeba je szanować i troszczyć się a nie pobawić i oddać.

 

Podobne artykuły do Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik :

 

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik itd
 

Polski

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki