Tłusty czwartek dzień łasucha przepis pączki

Tłusty czwartek - powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty czwartek - Tłusty czwartek - dzień łasucha przepisy kulinarne

w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w Tłusty czwartek dozwolone jest objadanie się tłustymi smakołykami.

Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty kiedy wypadają święta Wielkanocne, dzień ten jest świętem ruchomym. Następny czwartek po Tłustym czwartku - jest czwartkiem po Środzie Popielcowej i należy do okresu Wielkiego Postu, podczas którego chrześcijanie powinni zachowywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz łakoci.

Tłusty czwartek - powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty czwartek

Najpopularniejsze smakołyki jakie królują w Tłusty czwartek to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się w Tłusty czwartek pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, które suto zapijano wódką. Na szczęście ten bardzo niezdrowy tłustoczwrtkowy obyczaj już prawie zaginął. Teraz pączki w Tłustyu czwartek mimo, że nie maja takiego nadzienia są nie mniej ekstrawaganckie :) Obecnie pączki tłustoczwartkowe nadziewa się rozmaitymi kremami, dżemami, bakaliami, serem, czekoladą i innymi pysznościami. W tłusty czwartek pączki to prawdziwe dzieła sztuki, nad którymi pracują miłośnicy cukiernictwa.

Przepisy kulinarne na tłusty czwartek poswojsku - kliknij jeśli masz na nie ochotę ...

1                       2                     3

Przepisy kulinarne na tłusty czwartek poswojsku - kliknij jeśli masz na nie ochotę ...

tłusty, czwartek, pączki, przepisy, kulinarne, faworki, chrust - tłusty czwartek - dzień łasucha przepisy kulinarne

Zobacz podobne artykuły do: Tłusty czwartek - dzień łasucha przepisy kulinarne.

Polski
Tytuł: 
Tłusty czwartek - dzień łasucha przepisy kulinarne

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki