Pies - prawdziwy przyjaciel rodziny - towarzysz zabaw dla dzieci

Pośród wszystkich zwierząt pies postrzegany jest jako najlepszy przyjaciel człowieka. Zwierze to odznacza się dużym oddaniem i wiernością. Udomowione zwierzaki często zyskują miano członka rodziny. Psy piesmają świetny kontakt z dziećmi. Choć wyróżnić można wiele ras tych czworonogów to i tak większość z nich stanowią milusińskie psiaki. Psy często wykorzystywane są obecnie jako pomocnicy w leczeniu rożnych schorzeń oraz upośledzeń najczęściej występujących u dzieci. Znana ze swej skuteczności dogoterapia zyskuje coraz większa popularność. Chore dzieci poprzez zabawę z pupilem robią duże postępy. Rasą wykorzystywaną do tego rodzaju działalności są psy rasy labrador retriever. Trudne dzieci z ADHD, zespołem Downa lub autyzmem posiadają ogromne pokłady miłości, które mogą lokować w psich przyjaciołach.

Pies - prawdziwy przyjaciel rodziny - towarzysz zabaw dla dzieci

Zwierzątko w domu – wady i zalety - pies mój najlepszy przyjacielPies w rodzinie jest nie tylko po to by strzegł domu. Pies to prawdziwy wychowawca. Uczy dyscypliny i odpowiedzialności w dbaniu o drugą istotę. Pies wnosi do domu dużo radości ale i obowiązków. W dbaniu o czworonoga młodszym dzieciom muszą pomagać rodzice ale gdy dzieci podrosną same powinny pielęgnować i pamiętać o karmieniu, czesaniu i wyprowadzaniu psa na spacer. Pies często jest przyjacielem do którego można się przytulić, wypłakać, porozmawiać i choć on nam nic nie odpowie to wysłucha nas i pocieszy gdy tego potrzebujemy. Pies wyczuwa nastrój człowieka i niebezpieczeństwo. Pies potrafi być obrońcą, przewodnikiem oraz świetnym kompanem na spacery. Choć od najmłodszych lat młode pieski są kapryśne i płatają psoty, podgryzając kapcie lub sikając na dywan to i tak są to najlepsi przyjaciele rodziny.

Pies - prawdziwy przyjaciel rodziny - towarzysz zabaw dla dzieci

Jeśli kochacie zwierzęta a w szczególności psy oraz posiadacie odpowiednie warunki by mieć prawdziwego przyjaciela rodziny to my polecamy niesamowitego czworonoga, prawdziwego przyjaciela dzieci jak i dorosłych – Bernardyna. Są to psy niesamowicie oddane i ciepłe. Mają świetny kontakt z dziećmi. Nie są to jednak małe pieski często ich waga waha się od 60 do 130 kg. Są to psy górskie, silne i gotowe nieść pomoc. Potrzebują dużego wybiegu dlatego niemożliwe jest by trzymać takiego psa w blokach. Oto kilka zdjęć prawdziwego przyjaciela rodziny - Górola... :)

 

                                    pies                                   pies

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Pies - prawdziwy przyjaciel rodziny - towarzysz zabaw dla dzieci

Polski

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki