Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta

 

Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał rodzinne święta składniki przepis przygotowanie

 

Składniki niezbędne do przygotowania potrawy: Jabłkowa pieczeń schabowa składniki przepis przygotowanie

1 kg schabu wieprzowego bez kości (lub tzw. „biodrówka”), sól, pieprz, 2 duże jabłka, garść oregano, odrobina majeranku, szczypta bazylii, 1/4 szklanki oleju słonecznikowego, 2 ząbki czosnku,

Przyrządy kuchenne niezbędne do przyrządzenia potrawy:

Jabłkowa pieczeń schabowa

Nóż do cięcia mięsa, nóż do obierania jabłek i czosnku, naczynie żaroodporne, deska do krojenia

 

Przygotowanie potrawy: Jabłkowa pieczeń schabowa

 

 

Jabłka i czosnek obieramy i tniemy w cienkie talarki.

Schab wieprzowy tniemy na talarki, posypujemy je odrobiną soli i pieprzu. Do naczynia żaroodpornego nalewamy 1 szklanki oleju słonecznikowego. Talarki schabowe, każdy oddzielnie moczymy obustronnie w oleju. Następnie układamy je w naczyniu żaroodpornym (jak na załączonych zdjęciach) tak, aby otrzymać cały kawał mięsa (jak przed pocięciem na talarki). Pomiędzy talarki wkładamy dwa plastry jabłka i jeden plasterek czosnku. Całość posypujemy dokładnie oregano oraz nieco - majerankiem i bazylią. Z wierzchu i po bokach na posypanym mięsie układamy plastry jabłka, tak aby pokryć całość mięsa.

Naczynie żaroodporne wraz z zawartością wkładamy do pieca na około 45-50 minut, pożądaną temperaturę pieca ustawiamy na 200 stopni.

W trakcie pieczenia mięsa, możemy przygotować makaron, tak aby smakowitą pieczeń jabłkową podać z makaronem. Jako dodatek proponuję surówkę z kiszonej kapusty „doprawioną” tartą marchewką i odrobiną cukru lub kiszone ogórki - przepis znajdziesz na poswojsku.pl: Dania obiadowe - przepisy.

SMACZNEGO! A jest do czego Jabłkowa pieczeń schabowa to jedna z najsmaczniejszych potraw mięsnych jaką jadłem w swoim życiu, mam nadzieję, że i Ty się o tym wkrótce przekonasz.

 Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta                   

Zobacz w bocznym menu podobne artyuły do: Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta